Ana Sayfa Merkezi Kalorifer Kazanı Tüm Kalorifer Kazanları Bayi ve Servis Ağı Destek Talep
           

 Tam Otomatik, Merkezi Otomatik Kalorifer Kazanları

 
       
       

Merkezi kalorifer Kazanları; Stokerli ve  manuel yakıt yükleme prensibiyle çalışan, tamamen elektronik donanıma sahip, fanlı katı yakıtlı kat kalorifer kazanlarıdır. Özellikle merkezi kullanım  için de uygun kapasitelerde üretilmektedir. Yakıt olarak odun, taş kömürü, maden kömürü ve linyit kömürü kullanılabilir.

Yatay Sulu Izgara Sistemi: Sirkülasyondan geri dönen (soğuk su) ilk olarak potaya girmektedir oradan da sulu ızgara aktarılmaktadır. Bu sayede kazan tekrar devreye girmeden soğuyan su şoklanarak uzun süre uyumada kalarak yakıt tasarrufu sağlanır.

Yakıt Özelliği: a-) Otomatik Yanma Bölümü otomatik PİSTONLU kazanımız, yakıt olarak otomatik kısmında; ceviz kömürü (20 mm çapındaki) iri parçalı yakıtlar, fındık kömürü, pirina, pelet, meyve çekirdekleri, fındık kabuğu, alternatif fosili yakıtları yakarak yüksek yanma verimi ve düşük baca gazı emisyon değerleri sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir. b-)Manuel Yanma Bölümü Portakal kömürü (70-130 mm) büyüklüğündeki, odun, büyük iri parçalı tüm yakıtları yakabilme imkanı.